Strona główna | O hostelu | Cennik | Rezerwacje grupowe | Nasze specjały | Nasza ekipa | Pokoje | Wycieczki | Warunki rezerwacji | FAQ
 
hostel krakówHostel KrakowCracovia HostalHostel KrakauHostel CracovieHostel CracoviaHostel Krakau


 


Email:  hostel@pinkpanthershostel.com
Tel: (+48) 124220935
Fax:(+48) 123783707
Formularz kontaktowy

 
24h na dobę
365 dni w roku
 


Ul. Św. Tomasza 8, 2 piętro
31-014 KrakówParking    Transport
 

tanie noclegi w krakowieFAQ

Gdzie znajduje się Pink Panther’s Hostel?

Pink Panther's Hostel Kraków Znajduje się w ścisłym centrum miasta Krakowa tóż obok Rynku Głównego przy ulicy św. Tomasza w budynku nr 8, na trzecim pietrze w pięknej średniowiecznej kamienicy.

Czas zameldowania/wymeldowania w hostelu?

ZAMELDOWANIE : 14:00 ,do tego czasu można korzystać z kuchni, łazienek, oraz innych części wspólnych hostelu, można także przechować bagaż w pokoju specjalnie do tego przeznaczonym.

WYMELDOWAIE: 10:00, Po upływie tego czasu można nadal korzystać z części wspólnych hostelu (nie dłużej niż do 22:00), można także zostawić bagaże w pokoju specjalnie do tego przeznaczonym (nie dłużej niż do 22:00).

Akceptowane sposoby płatności

W chwili przyjazdu można płacić gotówką (jedynie w polskich złotych), lub kartą kredytową.

Co jest wliczone w cenę noclegu?

W cenę noclegu wliczony jest nielimitowany dostęp do Internetu (komputery przy recepcji oraz sieć WiFi), kawa, herbata oraz wiele imprez okolicznościowych organizowanych przez Hostel.

Czy w hostelu obowiązuje cisza nocna?

Tak, w Pink Panther’s Hostel obowiązuje cisza nocna.

Czy hostel w ciągu doby jest zamykany?

Nie, hostel jest otwarty całą dobę, również recepcja jest czynna 24 godziny na dobę

Czy w hostelu jest miejsce gdzie można przechować bagaż?

Tak, w hostelu znajduje się bagażownia gdzie można zostawić swoje rzeczy bezpłatnie do 22:00.

Czy w pokojach znajdują się zamykane półki?

Tak, w każdym z pokoi znajdują się zamykane na klucz półki na bagaż podręczny. Jeśli nie posiadają Państwo własnej kłódki można zakupić takową na recepcji za 20 PLN.

Czy pościel i ręczniki są wliczone w cenę?

Hostel zapewnia całą pościel za darmo. Darmowe ręcznik są dostępne tylko w pokojach dwuosobowych. Osoby z pokojów wieloosobowych mogą wypożyczyć ręcznik za 5 zł (ok. 1 Euro)

Jakimi językami mówi się w Pink Panther's Hostel?

Posługujemy się biegle językiem angielskim, polskim i hiszpański, w pozostałych przypadkach nadrabiamy mową ciała :)

Jak dostać się do Pink Panther’s Hostel z Dworca Głównego?

Hostel zlokalizowany jest w okolicach Rynku Głównego. Będąc na rynku wystarczy znaleźć ul.Sławkowską, następnie przy pierwszej przecznicy z ul.św.Tomasza skręcić w lewo i za ok.100 m hostel będzie widoczny po prawej stronie.

Po wyjściu z Dworca Głównego należy przejść przez centrum handlowe Galeria Krakowska i wyjść głównym wyjściem które znajduje się obok sklepu Zara i przejść podziemnym przejściem docierając do krakowskich Plant (zieleń wokół placu).Docierając do ul.Pijarskiej kierujemy się w lewo na ul.Szpitalną po drodze mijając neoklasyczny Teatr Słowackiego. Następnie skręcamy w drugą w prawo –ul.św. Tomasza, gdzie po prawej stronie mieści się hostel. Na fasadzie wisi różowy szyld.Jak można się dostać z lotniska w Balicach do centrum?

Taxi - koszt ok.80 PLN; Taksówki odjeżdżają sprzed głównego wejścia na lotnisko. Czas jazdy oko 20 minut. To najprostszy sposób.

Pociąg - koszt 6 PLN, czas przejazdu ok 15 minut, pociąg odjeżdża średnio co pół godziny. Przed głównym wejściem do terminalu stoi łatwo rozpoznawalny autobus, który przewozi pasażerów na oddalony o kilkaset metrów peron, z którego odjeżdża kolejka do stacji Kraków Główny. Stąd pasażera dzieli od rynku głównego zaledwie 10-minutowy spacer.

Autobus - koszt 4 PLN. Aby dotrzeć do centrum miasta najlepszy jest autobus 292, który zatrzymuje się przy Dworcu Głównym. Można również wsiąść w autobus 208, który zatrzymuje się na przystanku Politechnika (niedaleko Dworca Głównego). Czas podróży około 40 minut. Bilet można kupić w autobusie.

Hostel zlokalizowany jest w okolicach Rynku Głównego. Będąc na rynku wystarczy znaleźć ul.Sławkowską, następnie przy pierwszej przecznicy z ul.św.Tomasza skręcić w lewo i za ok.100 m hostel będzie widoczny po prawej stronie

Jak mogę dojechać z lotniska w Katowicach do Krakowa?

Jeśli korzystają Państwo z usług Wizz Air, mogą Państwo skorzystać z podstawionego przez linię lotniczą autokaru, który odbiera pasażerów przylatujących na lotnisko. Bilety w cenie 44PLN można zarezerwować zawczasu przez Wizz Air lub kupić u kierowcy za 50 PLN.

Ile trwa przejazd z lotniska do centrum Krakowa?

Jeśli lądują Państwo w Balicach, które leżą najbliżej Krakowa, przejazd potrwa 20 minut taksówką lub 40 minut autobusem.
Jeśli lądują Państwo w Katowicach trzeba przeznaczyć 1,5 godziny autokarem lub niecałą godzinę samochodem.

Co się stanie jeśli przypadkowo spowoduję jakieś zniszczenia w hostelu?

Hostel będzie zmuszony obciążyć kosztami za wszelkie większe zniszczenia zaszłe podczas pobytu w hostelu. Wszelkie koszty naprawy lub konieczności zakupu uszkodzonych obiektów zostaną rzetelnie ocenione. Jeżeli rezerwacja była dokonana za pomocą karty kredytowej wówczas zostanie ona obciążona adekwatną kwotą.

W jaki sposób mogę dokonać anulacji noclegu i czy są z tym związane jakieś koszty?

Proszę zapoznać ze szczegółami zamieszczonymi w zakładce "warunki rezerwacji" na naszej stronie głównej.

Co się stanie jeżeli zgubię swoje klucze?

Za każdy zgubiony zestaw pobieramy kwotę w wysokości 20 zł pokrywające koszty ich wymiany. Jest to kwota którą pobieramy z góry jako depozyt przy wydawaniu kluczy.

Co jeśli nie opuszczę w terminie swojego pokoju?

W przypadku nie opuszczenia swojego pokoju do godziny 10 Pink Panther’s Hostel może obciążyć dodatkowym kosztem o wartości jednego noclegu

Czy można palić w hostelu?

Palenie zabronione jest zarówno w pokojach, pokoju dziennym i kuchni. Mamy jednak dwa obszerne balkony na których palenie jest w pełni dozwolone. Za palenie w miejscach do tego nie przeznaczonych jest kara w wysokości 100 PLN.

Czy mogę przyjechać do hostelu ze swoim zwierzątkiem?

Niestety z racji wielu podróżujących którzy mogą mieć alergię nie akceptujemy zwierząt w hostelu.

Czy jest może dostępny parking w okolicy hostelu?

W Krakowie znajdują się strefy płatnego parkowania oraz miejsca gdzie można zaparkować za darmo.

Strefa płatnego parkowania w Krakowie podzielona została na podstrefy: P1, P2, P3. Wjazd do strefy jest oznakowany znakami D-44 strefa parkowania, który oznacza wjazd do strefy, w której za postój pojazdu pobierana jest opłata. Wynosi ona 3zł za godzinę ; 3,5zł za każdą kolejną godzinę. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku między 10:00 a 22:00. Weekendy są zwolnione z opłat.
Poniżej znajdą Państwo link do mapki z zaznaczonymi strefami:
http://zikit.krakow.pl/images/stories/www/pyclik/spp/nowamapastrefy.png
W ścisłym centrum: Strefa A i Strefa B obowiązuje zakaz parkowanie.
Niedaleko znajdują się również parkingi strzeżone na ul.Długiej 72 i Karmelickiej 26. Koszt to 3,5zł za godzinę.