Strona główna | O hostelu | Cennik | Rezerwacje grupowe | Nasze specjały | Nasza ekipa | Pokoje | Wycieczki | Warunki rezerwacji | FAQ
 
hostel krakówHostel KrakowCracovia HostalHostel KrakauHostel CracovieHostel CracoviaHostel Krakau


 


Email:  hostel@pinkpanthershostel.com
Tel: (+48) 124220935
Fax:(+48) 123783707
Formularz kontaktowy

 
24h na dobę
365 dni w roku
 


Ul. Św. Tomasza 8, 2 piętro
31-014 KrakówParking    Transport
 

hostel krakowWycieczki

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem ludobójstwa na świecie. Założony pierwotnie jako obóz pracy szybko stał się obozem zagłady, miejscem mordu 1.5 miliona ludzi, w tym Żydów, Polaków, Cyganów i wielu innych narodowości.

Wycieczka zaczyna się 50 minutowym filmem o wyzwoleniu obozu. Nasz przewodnik wprowadzi Państwa w historyczne i polityczne aspekty stworzenia łagru. W Muzeum odwiedza się bloki więzienne, komorę gazową, a także krematorium. Po krótkiej przerwie, udadzą się Państwo do największego nazistowskiego obozu zagłady na świecie – Brzezinki. Auschwitz-Birkenau figuruje na liście UNESCO.

Czas trwania: ok. 6 godz.
Cena z przewodnikiem:
Bilet normalny: 80,00 zł
Cena zawiera:
- transport klimatyzowanym autokarem
- przewodnika
- pilota
- ubezpieczenie

Kopalnia Soli w Wieliczce

Najlepszy wybór w zimne i dżdżyste dni!

Kopalnia soli w Wieliczce jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Polsce. Jej unikalny charakter i piękno stworzyła Matka Natura około 15 milionów lat temu. Na przestrzeni dziewięciu wieków eksploatacji soli kopalnia przeistoczyła się w małe podziemne miasto, w którym rozwinął się specyficzny mikroklimat o działaniu terapeutycznym oraz panuje stała temperatura 14 stopni Celcjusza. Kopalnia z racji bycia kulturową, a także geologiczną ciekawostką była odwiedzana już w XV wieku. Obecnie jest to zawiły labirynt, na który składają się tunele o łącznej długości ponad 300 kilometrów, 3000 komnat i 9 pięter, z których ostatnie znajduje się na głębokości 327 metrów. Dwukilometrowa trasa zwiedzania zawiera w sobie 22 komnaty połączone tunelami. Przewodnik oprowadzi Państwa po starodawnych szybach i maszynach górniczych, zagadkowych jeziorach solnych, rzeźbach oraz płaskorzeźbach, a także robiącej wrażenie komnacie Św. Kingi. Osoby zmęczone podziemnym spacerem mogą odsapnąć i przekąsić coś w restauracji znajdującej się na samym końcu trasy.

Kopalnia soli w Wieliczce została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego (UNESCO) w 1978 roku.

Czas trwania: ok. 4 godz.

Cena z przewodnikiem:
Bilet normalny: 90,00 zł
Bilet studencki: 80,00 zł


Cena zawiera:
- transport klimatyzowanym autokarem
- bilet wstępu
- przewodnika
- pilota
- ubezpieczenie

Trabant Tour

Żegnaj kapitalizmie, witaj komunizmie!
Relikty po sowieckich rządach czekają na Ciebie.
Zapraszamy na przejażdżkę po Nowej Hucie, komunistycznej dzielnicy Krakowa zbudowanej w okolicy huty stali. Nasz zwariowany kierowca Trabanta pokaże Ci między innymi wyjątkowa farmę oraz dyskotekę z prawdziwych czasów komunizmu. Zobaczysz zakątki Krakowa, o których inny mogą tylko przeczytać.

Cena:
119 PLN - wersja podstawowa
169 PLN - wersja Deluxe (zwiedzanie mieszkania + obiad w barze mlecznym)
159 PLN - Prawdziwy Kraków (razem z dzielnicą żydowską, Kazimierzem)


Czas i miejsce: codziennie (na życzenie) o dowolnej godzinie
Czas trwania: 2.5-4 godz. (w zależności od wersji)

Browary Tyskie

Tyskie jest jednym z najbardziej znanych piw na Polskim rynku. Pojawił się na nim już ponad 600 lat temu. Zabierzemy Cię do Tych, gdzie jest ono produkowane. Zobaczysz unikalną mieszankę tradycji i nowoczesności. Zwiedzisz Tyskie Browary Książęce oraz Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Wycieczkę zakończysz w pubie Tyskie, gdzie będziesz miał okazję spróbować dopiero co rozlanego piwa.

Dni wyjazdu: codziennie, po wcześniejszej rezerwacji
Godzina rozpoczęcia: 8:30
Czas trwania: 7 godz.
Bilet normalny: 220,00 zł
Bilet studencki: 200,00 zł
minimum 2 uczestników

Muzeum Lotnictwa

Idealne miejsce dla fanów lotnictwa. W muzeum mieści się kolekcja ponad stu samolotów, włączając w to szybowce, helikoptery i pociski przeciwlotnicze oraz ponad dwieście silników lotniczych. Niektóre z muzealiów są unikatowe w skali globalnej, a wśród nich jedyny ocalały myśliwiec PZL P11 – uczestnik pierwszej bitwy powietrznej podczas II Wojny Światowej.

Dni: codziennie, po wcześniejszej rezerwacji
Godzina rozpoczęcia: 14:00
Czas trwania: 2,5 godz.
Cena: 60,00 zł
minimum 2 uczestników

Tour Bus

Zapraszamy na przejażdżkę dwupoziomowym, czerwonym autobusem, który zabierze Cię w najważniejsze miejsca w Krakowie.
Zaglądnij do mapy i wybierz co chciałbyś zwiedzić. Wsiądź na pokład i wysłuchaj automatycznego przewodnika. Możesz wysiąść na każdym przystanku, zwiedzić interesujące Cie zakątki i złapać następny autobus.
Sam ustalasz plan zwiedzania - co, gdzie, kiedy?

Cena:
35 PLN - bilet na 1 przejazd
45 PLN - bilet 1-dniowy
50 PLN - bilet 2-dniowy

Opactwo Tynieckie

Malowniczo ulokowany na wapiennej skale klasztor w Tyńcu, tuż nad rzeką Wisłą jest siedzibą Opactwa Benedyktyńskiego. Jego początki sięgają pierwszych Piastów. Fundatorem opactwa wybudowanego w drugiej poł. XI w. był Bolesław Chrobry. Prędko stało się centrum życia kulturowego i duchowego. W XV i XVII w. dokonano całkowitej przebudowy kościoła. Później w XIX w., już w dużej mierze wcześniej uszkodzony przez armię carską podczas konfederacji barskiej popadał w ruinę. Prace renowacyjne po raz pierwszy odbyły się dopiero po drugiej wojnie światowej. Obecnie na dziedzińcu kościelnym można podziwiać barokową, drewnianą studnię. Z murów obronnych rozpościera się ciekawy widok na Lasek Wolski oraz Klasztor Kamedułów.

Dni: codziennie, po wcześniejszej rezerwacji
Godzina rozpoczęcia: 11:30
Czas trwania: 4 godz.
Bilet normalny: 150,00 zł
Bilet studencki: 120,00 zł


minimum 2 uczestników

Spływ Dunajcem

Chcesz na chwilę odetchnąć od miejskiego zgiełku?
Zapraszamy na spływ Dunajcem, który odbywa się na pograniczu Polski i Słowacji. Rzeka przecina piękne górskie wapienne formacje. Pieniński Park Narodowy, przez który przepływa, jest unikatowym pomnikiem natury nietkniętym przez cywilizację. Piętnastokilometrowy spływ to relaks, niezapomniane wrażenia i górska opalenizna. W drodze powrotnej zabierzemy Cię do nawiedzonego zamku w Niedzicy. Zobaczysz nie tylko zabytki, ale także najpiękniejsze w Małopolsce krajobrazy.
Dni wyjazdu: poniedziałek, środa, sobota, niedziela (z sezonie od 01 kwietnia do 31 października) Godzina rozpoczęcia: 8:30
Czas trwania: 9 godz.
Bilet normalny: 240,00 zł
Bilet studencki: 220,00 zł
Cena zawiera:
- transport
- pilota / przewodnika
- bilet na spływ Dunajcem
- bilet wstępu do zamku w Niedzicy

Częstochowa

Częstochowa jest miastem położonym na Śląsku. Znana jest przede wszystkim ze wspaniałego klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, w którym znajduje się słynny obraz Czarnej Madonny.

W XVII wieku klasztor był pod oblężeniem szwedzkich sił zbrojnych. Niewielka grupa mnichów stawiła czoła licznym Szwedom. Po miesięcznej walce zakonnicy zdołali ocalić święte ikony.
Częstochowa jest również domem kultury łużyckiej, z którą zapoznają Państwa nasi przewodnicy. W drodze powrotnej, w niedaleko położonym Ojcowie, będziecie miali Państwo okazję podziwiać ruiny średniowiecznego zamku. Następnie przewodnik poprowadzi Państwa Szlakiem Orlich Gniazd, czyli trasą łączącą dawne wartownie i ruiny zamków polskich z czasów Kazimierza Wielkiego.
Dni wyjazdu: poniedziałek, czwartek
Godzina rozpoczęcia: 8:30
Czas trwania: 6,5 godz.
Bilet normalny:220,00 zł
Bilet studencki: 200,00 zł


minimum 2 uczestników

Ojcowski Park Narodowy

Czy kiedykolwiek widzieliście wspaniały renesansowy zamek usytuowany na wapiennych skałach? Zaledwie 16 kilometrów od Krakowa, w urokliwej dolinie Prądnika i Saspówki znajduje się wspaniały zamek w Pieskowej Skale, tajemnicza kaplica na wodzie, pozostałości gotyckiego zamku w Ojcowie, a także pomnik przyrody – maczuga Herkulesa. Odkryj to razem z nami!

Dni wyjazdu: codziennie, po wcześniejszej rezerwacji
Godzina rozpoczęcia: 11:30
Czas trwania: 5 godz.
Bilet normalny: 120,00 zł
Bilet studencki: 100,00 zł


minimum 2 uczestników

Szlakiem Architektury Drewnianej

Oferujemy możliwość odwiedzenia miejsc związanych z architekturą drewnianą. Poczuj atmosferę ubiegłych wieków. Nasz przewodnik zabierze Cię do ponad stuletnich wiejskich chat, zagród, zakładów rzemieślniczych oraz pięknie wyzdobionych drewnianych kościołów z okresu od XV do XIX w. Większość z obiektów nadal znajduje się w swoim naturalnym otoczeniu.

OPCJA A:
Muzeum w Wygiełzowie, stare zabudowania wiejskie w Lanckoronie (UNESCO), kościoły: XIV w. w Graboszczycach, XVII w. w Metkowie, XVIII w. w Barwałdzie, domy w Kalwarii Zebrzydowskiej, przerwa na posiłek w jednym z miejscowych zajazdów.

OPCJA B:
XVI w. kościół w Sobolewie, XVII w. kościół w Gosprzydowie, XV w. kościół w Lipnicy Murowanej (UNESCO), XVI w. zabudowa wiejska w Lipnicy Murowanej, XIX w. teatr letni oraz miasteczko robotnicze w Brzesku-Okocimiu, jedno z największych muzeów na wolnym powietrzu w Nowym Sączu, rekonstrukcja typowego XIX-wiecznego miasteczka galicyjskiego, przerwa na posiłek w jednym z miejscowych zajazdów.

OPCJA C:
XV w. kościół w Dębnie (UNESCO), muzeum na wolnym powietrzu w Kluszkowcach, XIX w. centrum lecznicze w Szczawnicy, chatki wiejskie w Czarnej Górze i Jurgowie, XVIII w. kościół w Białce Tatrzańskiej, XV w. kościół w Grywałdzie, dodatkowo również XIV w. kościół w Niedzicy.

Dni wyjazdu: codziennie, po wcześniejszej rezerwacji
Godzina rozpoczęcia: 9:00
Miejsce spotkania: biuro CRACOW CITY TOURS - Plac Matejki 2 lub odbiór z hotelu
Czas trwania:
opcja A - 6 godz.
opcja B - 9 godz.
opcja C - 9 godz.
Cena: 200,00 zł


minimum 2 uczestników